2.831 gösterim
67,40 viral puan

Başkan Çerçi Alevi vatandaşların sofrasına konuk oldu!

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Muharrem ayı dolayısıyla Cem Evi’nde düzenlenen programa katılarak Alevi vatandaşlarla bir araya geldi. !
ihabotihabot 06.11.2014 saat 14:50
 1. Alevi vatandaşlar Çerçi’ye yakın ilgi göstererek katılımından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.
  Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi Cem Evi’nde yaklaşık 500 kişi Muharrem Ayı vesilesiyle tuttukları 16 günlük matem oruçlarını dualarla açtı.

  Programa Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sadık Doğan, Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şube Başkanı Sevim Savunmaz, sendika yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
  Cem Evi’nin önünde kurulan masalarda vatandaşlara lokma ve aşure ikram edildi. Kerbela’da şehit düşen Hz. Hüseyin ve arkadaşları için dua edilen etkinlikte vatandaşlar Çerçi’ye yakın ilgi göstererek katılımından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

  Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sadık Doğan programda yaptığı konuşmada “Bugün Kerbela çölünde yaşanan ve hepimiz tarafından bilinen katliamın 1375. yılını geride bıraktık. Matemi yaşadık, oruçlar tuttuk. Bugün matemimiz sona eriyor. Matemimiz sona eriyor ama Hz. Hüseyin ve ehlibeyt sevgimiz, onun yoluna olan inancımız ona verdiğimiz ikrar başımızın üstünde devam ediyor. Ehlibeyt sevdalıları olarak varlığın birliğine inanan 72 milleti kendimizle bir tutan nerede mazlum var ise inancına, rengine ve ırkına bakmadan yanında oluruz. Kimseyi aşağılamaz küçümsemez ve hor görmeyiz. Haram lokma yemez ricasız yapmayız. Çalışmadan yemeği ayıp sayar kul hakkı yemeyiz. Su kutsalımızdır. Kerbela’da Hz. Hüseyin’e ve arkadaşlarına verilmeyen bir yudum suyu içerken dahi yezide lanet okuruz. Kapımız herkese açıktır var olanları paylaşırız. Sonu ölüm olsa da haktan ve doğruluktan asla ayrılmayız” dedi. Alevi vatandaşlar Başkan Çerçi’ye etkinlik sonunda teşekkür ettiler.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 10 gösterim
 • Toplam Seed: 42 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.779 gösterim
 • Viral Puan: 67,40