3.028 gösterim
26,10 viral puan

Kargo araçları ile av tüfeği sevkiyatı!

Konya’nın Beyşehir ilçesinde kargo araçlarıyla taşınan usulsüz ve yasa dışı yollarla üretildiği ileri sürülen 100’ü kısa namlulu 262 av tüfeği ele geçirildi. !
ihabotihabot 06.11.2014 saat 12:58
 1.  

  Edinilen bilgiye göre, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı yoklama ekipleri, Beyşehir’de usulsüz ve yasa dışı yollarla üretildiği ileri sürülen av tüfeklerinin kargo araçlarıyla taşındığı bilgisine ulaştı. Harekete geçen yoklama ekipleri tarafından Beyşehir-Konya Karayolu Bayındır Mahallesi mevkisinde kargo taşımacılığı yapan araçlar takibe alındı. Durdurulan kargo araçlarında yapılan denetim ve kontrollerde fotokopi irsaliyeleriyle, irsaliyesiz ve irsaliye bilgisi yanlış olan belgelerle sevk yapıldığının tespit edilmesi üzerine bilgilendirilen Beyşehir Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatları doğrultusunda Jandarma Asayiş Timleri soruşturma başlattı. Vergi Dairesi Başkanlığı yoklama ekiplerinin tespit ettiği suç unsurlarına istinaden harekete geçen jandarma asayiş timleri tarafından söz konusu karayolu üzerinde resmi ve özel kargo araçlarında yapılan kontrollerde 100’ü kısa namlulu 262 av tüfeği ele geçirildi. Tüfeklere el konulurken, 34 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

  Kargo araçlarında ele geçirilen silahların merdiven altı tabir edilen adreslerde usulsüz ve yasa dışı yollarla imalatının yapıldığı ve ülkenin doğu ve güneydoğu bölgesine sevk edildiği ileri sürülüyor.

  ALİ RIZA ÖNSES

Yorumlar

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 116 gösterim
 • Toplam Direkt: 2.900 gösterim
 • Viral Puan: 26,10