3.247 gösterim
92,77 viral puan

Uşak’ta ‘Doğru İletişim Sağlıklı Nesiller’ projesi hayata geçiyor!

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle gerçekleştirilecek 'Doğru İletişim Sağlıklı Nesiller' projesi için hazırlanan protokol Vali Seddar Yavuz tarafından imzalandı. !
ihabotihabot 06.11.2014 saat 12:30
  1. Uşak Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde proje kapsamında yürütülecek faaliyetler hakkında bir açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, “Ülkemizde örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızda sağlıkla ilgili edinilen bilgilerin kısıtlı olması ve bu nedenle öğrencilerimiz ile onların ebeveynlerine sağlıkla ilgili doğru davranışları benimsetme, örnek oluşturma ve sağlıkla ilgili olaylara daha bilinçli yaklaşmalarını sağlamak amacıyla bu projeyi hazırladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimizin işbirliğiyle gerçekleştirilecek ‘Doğru İletişim Sağlıklı Nesiller’ projesi kapsamında alanında uzman bir yetkilinin tüm eğitim düzeylerindeki öğrencilerimize ve ebeveynlerine seminerler vermesi planlanmıştır” dedi.

    Doğru İletişim Sağlıklı Nesiller Projesi kapsamında yıkıcı davranış bozuklukları ve belirtileri, ergenlik dönemi depresif bozukluk ve özkıyım girişimlerine yaklaşım, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtileri ve eğitimci tutumları okul reddi ve kaygı bozuklukları, sorunlu davranış ve belirtileri fark edebilme, olumlu iletişim becerileri ve soruna yönelik çözüm üretebilme, olumlu ebeveynlik becerileri, uygun tutumları sergileyebilme, ergenlik dönemi özellikleri tanıma, olumlu iletişim becerileri ve soruna yönelik çözüm üretebilme, konularında seminerler verilecek.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 2 gösterim

  • Toplam Viral: 9 gösterim
  • Toplam Seed: 35 gösterim
  • Toplam Direkt: 3.203 gösterim
  • Viral Puan: 92,77